Tammiturnaus tuo eloa Pietarsaaren talveen
Turnauksen yhteydessä järjestettävään harrastelijaturnaukseen on vielä vapaata. Harrastelijaturnaus 40 Klubicup pelataan lauantaina 31.1.2009.
Turnauksen yhteydessä järjestettävään harrastelijaturnaukseen on vielä vapaata. Harrastelijaturnaus 40 Klubicup pelataan lauantaina 31.1.2009.
Tammiturnauksen lisäksi Jaro järjestää oman turnauksensa myös alueen yrityksille ja kaveriporukoille. Jaron uutta "neljänkympin klubia" kuvaillen turnauksen nimi on 40 Klubicup, jossa 16 joukkuetta pelaa 5 vs. 5 –pelejä. Yhden ottelun peliaika on 15 minuuttia ja turnauksen voittajat palkitaan illan juhlatapahtumassa Kaupunginhotellilla, jossa julkistetaan myös turnauksen all-stars-kentällinen. Tiina Gäddnäs Jaron toimistossa ottaa ilmoittautumisia vastaan jo tänään. Turnauksen osallistumismaksu on 60 €/joukkue. Turnaukseen mahtuu 16 nopeinta joukkuetta, joten kokoa oma joukkueesi nopeasti ja ilmoittaudu jo tänään.
- Toivon, että turnaukseen osallistuvat joukkueet ilmoittautuisivat ajoissa, sillä nämä 16 paikkaa menevät nopeasti. Kaikki mukaan nauttimaan jalkapallosta, toivottaa Gäddnäs.
Paikallisjoukkueet värittävät Tammiturnausta
Tammikuun viimeisenä viikonloppuna pelattava Tammiturnaus tuo Jarolle kolme mielenkiintoista vastustajaa, sillä KPV:n ja JBK:n lisäksi turnauksessa esiintyy myös Ykköseen loistavan kauden jälkeen noussut Vaasan Kiisto, jota valmentaa legendaarinen ex-liigapeluri Harri Kevari.
FF Jaron päävalmentaja Mika Laurikainen on tyytyväinen turnauksessa vastaan asettuvista joukkueista. Kyseessä ei ole perinteinen turnaus, sillä JBK ei kohtaa ollenkaan Jaroa, eikä Kiisto pelaa KPV:tä vastaan vaan turnauksen voittaja selviää pisteillä.
- Molemmat meidän vastustajamme ovat Ykkösen hyvää keskikastia ja Vaasan Kiisto sarjanousijana on varmasti mielenkiintoinen joukkue. Kutsuimme turnaukseen kaksi paikallista joukkuetta, jotka saavat pelata täällä yhden kovan ja yhden hieman helpomman ottelun, joka palvelee varmasti heitäkin, sanoo Laurikainen.
Tarjolla runsaasti ohjelmaa
Pietarsaaren Kaupunginhotellilla on kaksi erityistä juhlaa viikonlopun aikana. Perjantaina hotellin yökerhossa järjestetään AfterBall-Games, jossa turnausyleisölle on järjestettyä ohjelmaa. Illan aikana yleisö kuulee kommentteja peleistä, haastatteluja ja muuta turnaukseen liittyvää ohjelmaa.
Lauantaina Kaupunginhotellin juhlakerroksessa juhlitaan turnauksen päätöstä Fanfun-tapahtumassa klo 19.00 alkaen. Paikalla on silloin turnauksessa esiintyneitä pelaajia, valmentajia ja alueen jalkapallovaikuttajia. Tämä tapahtuma on puolestaan suunnattu erityisesti Jaron kannattajille ja yhteistyökumppaneille.
Ilmoittaudu 40 Klubicupiin mukaan
sähköpostilla: office@ffjaro.fi
soita: (06) 724 7936
tai tule käymään Jaron toimistolla osoitteessa Etelänummikatu 20.










